Yükleniyor

Audi A6 2.0

Haftalık Kiralamada / 200 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2018 Diesel Otomatik 5800 Hemen Kirala

BMW F30 2.0

Haftalık Kiralamada / 110 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2019 Diesel Otomatik 2000 Hemen Kirala

Dacia Logy 1.5 DCI

Haftalık Kiralamada / 80 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2019 Diesel Manuel 1500 Hemen Kirala

Ford Courier

Haftalık Kiralamada / 140 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2018 Diesel Otomatik 1520 Hemen Kirala

Wolksvagen Transporter

Haftalık Kiralamada / 158 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2018 Diesel Manuel 2600 Hemen Kirala

Wolksvagen Caddy

Haftalık Kiralamada / 275 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz.
2018 Diesel Manuel 1850 Hemen Kirala

Skoda SuperB 1.6 TDI

Haftalık Kiralamada / 145 TL
Dilediğiniz taktirde bebek koltuğu,navigasyon,HGS,OGS eklemeleri yapabilirsiniz..
2018 Diesel Otomatik 3580 Hemen Kirala

Sabiha Gökçen Havalimanı Araba kiralama

   Sabiha Gökçen Havalimanı araba kiralama talepleri üzerinde yoğun bir havalimanıdır.İstanbul'da ulaşım zorluğu olmasından dolayı, havalimanından araba kiralayıp İstanbul ve çevre şehirlere yolculuk etmekte çok daha kolay bir yöntem olacaktır.

   Sabiha Gökçen Havalimanın'da araba kiralama fiyatları ucuza getirebilmek için önceden rezervasyon yapmak ön plandadır.Sabiha Gökçen Havalimanın'da araba kiralama'da rezervasyonu önceden yapıldığında, havalimanında araba aramak için zaman harcamadan arabanız hazır olmuş olur.

  • Güvenli Araç Kiralama
  • %40 Ucuz Araba Kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı'na Ulaşım

   İstanbul'un Pendik ilçesi ve Kurtköy semtin'de yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı Kurtköy Merkez'e 3 Km, Kadıköy'e 40 Km, Taksim'e 50 Km, Ankara'ya 427 Km, Bolu'ya 228 Km uzaklıktadır.

    Sabiha Gökçen Havalimanın'dan Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Anadolu Jet, Borajet,SunExpress ve Atlas Global olmak üzere farklı uluslararası hava yolu seferleri bulunuyor.Sabiha Gökçen Havalimanı Araba Kiralama zaman tasarrufu yapmak ve şehirlere kısa sürede konforlu, rahat bir şekilde ulaşmak için iyi bir yöntemdir.

Sabiha Gökçen Araç Kiralama Sektörünün Ulaştırma Sistemi İçinde Yeri

Ulaştırma sistemleri; ulaşım araçları/taşıtlar, yol, terminaller ve teknoloji bileşenlerinden oluşmaktadır10. Bu bileşenlerin bir arada kullanıldığı ve birer ürüne dönüştürüldüğü ekonomik sistemler olarak ise ulaştırma sektörü içerisinde yer alan ulaştırma işletmeleri ve ulaştırma alt sektörleri ortaya çıkmaktadır. Araç kiralama alanı da bir alt sektör olarak değerlendirilebilir.

Sabiha Gökçen Araç kiralama sektörünü gerçek veya tüzel kişilere belirli bir ücret karşılığında araç kiralayan işletmeler oluşturmaktadır. Sektör kısa dönem araç kiralama hizmeti ve uzun dönemli (filo, operasyonel) araç kiralama hizmetleri olarak ikiye ayrılır. Bu hizmetler değişik amaçlarla otomobil kiralanması ve ticari amaçlı kamyon veya kamyonet gibi araçların kiralanmasını kapsamaktadır.

Araç kiralama XX. yüzyılın ilk yıllarında otomobilin icat edilmesi ile ortaya çıkmış ve bu tarihten sonra ülke sınırlarını aşarak dünya geneline dağılmıştır.

Öncelikle 1950’lerde araç kiralama örgütleri havaalanları, demiryolu istasyonları, oteller ve diğer destinasyonlar da dâhil olmak üzere birden çok yerde çeşitli marka ve tipte araçları kiralayabilir hale geldiler.

1970’lerde işletmeler ürünlerini farklı fiyat ve imkânlarla çeşitlendirmeye başlamıştır. Bu ürüne araç türleri, sigorta, teslim alma ve teslim etme seçenekleri eklenmiştir.

Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde, araç kiralama sektörü dramatik değişikliklere uğramıştır. Online rezervasyon, check-in, global dağıtım sistemi (GDS) için artan internet kullanımı hem tüketici hem de tedarikçi için uygun iş yapma modeli ortaya çıkarmıştır. Buna ek olarak, otomobil endüstrisinin “yeşil dönüşümü” (çevreye duyarlı anlayış) de sektörün imajını yeniden şekillendirmeye başlamıştır.

Genel olarak araç kiralama sektörü seyahat, finansal kiralama ve ikame araç pazarı olmak üzere üç pazar bölümüne ayrılmıştır. Bu durumda, TURİZM + İŞ + YEREL pazar olarak kabul edilebilir. Bunlar arasında en büyük pazar bölümü seyahat pazarına aittir. Araç kiralama şirketlerinin başlıca iki türü vardır. Şirketlerin ilk grubunu belli bir ücret karşılığında kiraya verdikleri kendi araç filoları olan şirketler oluşturmaktadır. İkinci grubu ise, otomobil üretici şirketlerin araç filolarına erişimini sağlayan, bunu ticari anlaşmalar üzerinden gerçekleştiren işletmelerdir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

    İstanbul'un artan hava trafiğini engellemek için temeli 1998 yılında yapılan Sabiha Gökçen Havalimanı, 2001 yılından beri hizmet vermektedir.2017 yılı istatistiklerine göre Türkiye'nin ikinci en yüksek kapasiteli havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı önemli bir yerdedir.Sabiha Gökçen Havalimanı ağırladığı yolcu sayıları ile Avrupa'nın en hızlı büyüyen havalimanı ünvanını aldı.

   Sabiha Gökçen Havalimanı konum, mimari, ulaşım kolaylığı ve kullanım kolaylıklarıyla Türkye'de iyi bir yer ediniyor. Görüntüsünde tasarımsal olarak metalimsi ve gri olarak tonları, gün aydınlığı ve gök rengiylede güzel bir atmosfer katıyor.Teknoloji konusunda en iyi olanaklara sahip modern bir yapı olmak üzere ismiyle'de kendini belli eden estetik mimarisiyle benzer Havalimanların'dan kendisini farklı kılıyor.

   Türkiye'nin ilk kadın savaş pilotu olarak Sabiha Gökçen gibi olmak üzere Türkiye'ye yeni vizyon getirdi.Ulaşım,dış ticaret, havacılık gibi bir çok alanda hizmet veriyor.

Sabiha Gökçen Havalimanın'dan Hangi İllere Uçabilirim

Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu'nun ayrı noktalarını bir birine bağlıyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanın'dan Ankara,Adıyaman,Adana,Antalya,Antakya,Bodrum,Batman,Denizli,Edremit,Diyarbakır,Elâzığ,Körfez,
Erzurum,Erzincan,Gazipaşa,Gaziantep,Kahramanmaraş,İzmir,Kastamonu,Kayseri,Kars,Mardin,
Malatya,Konya,Nevşehir, Merzifon,Muş,Samsun,Ordu,Giresun,Şanlıurfa,Sivas,Şırnak,Tokat,Trabzon,Van,Uşak Şehirlerine hava yoluyla ulaşmak mümkündür.Avrupa olmak üzere dünyanın farklı şehirlerine Sabiha Gökçen Havalimanın'dan ulaşım sağlamanabilmektedir.

Araç Kiralama Sektörünün Türkiye'deki Gelişimi

Dünya çapında büyük bir öneme sahip olan araç kiralama işletmeleri Türkiye’ye 1950’li yıllarda girmiştir. Sektör Türkiye’de 1980’e kadar aktif olmayan bir görüntü çizmişken bu tarihten sonra, Türk turizmindeki büyük gelişmeler ve yapılan yatırımlar aynı paralelde araç kiralama sektörüne yansımıştır. 2000’li yılların öncesindeki günlük araç kiralamanın yerini bu yıldan sonra vergisel avantajları nedeniyle operasyonel araç kiralama almaya başlamıştır.

Türkiye’de Avis, Budget, National, Enterprise, Fleetcorp, LeasePlan, Sixt, Hertz, Europcar ve Thrifty gibi uluslararası kuruluşların yanı sıra Intercity, Derindere, Zeplin, Çelik Motor, Beyaz Filo, Işıl Tur, Central, Lider Filo, Almira, Hedef Filo, Mengerler, Garanti Filo, Tan Oto, Teb Arval gibi yerli büyük araç kiralama firmalar da rekabet etmektedir.

Türkiye’de 30 bini günlük kiralamalar, 130 bini ise şirketlerin uzun dönemli kurumsal amaçlı kiralamaları olmak üzere toplam 160 bin araç kullanılmaktadır. Kiralanan araçların %75’ini binek, %24’ünü ticari ve kalan %1’ini VIP kiralık araçlar oluşturmaktadır. Sektör yılda 1 milyon 250 bin kişiye 4 milyon günlük kiralama yapmaktadır28 Sektör, 2007-2011 döneminde % 8,21 oranında büyüyerek 2011 yılında 3,3 milyar dolar değerine ulaşmıştır. Sektörün hızla büyüyerek 2016 yılında 5,4 milyar dolar ulaşması ve % 10.11 bir büyüme kaydetmesi beklenmektedir.

X
Türkiye Araba Kiralama